loader image

Domeny internetowe

Serwery dedykowane

Serwer dedykowany daje Ci pełną swobodę użytkowania całego serwera. Nie jest ograniczony przez innych użytkowników, więc zyskujesz całą moc serwera dla siebie.

Serwery VPS

Serwer VPS w chmurze to idealne rozwiązanie dla średnich i rozbudowanych serwisów internetowych. Nie musisz się więc martwić o sprawy techniczne związane z serwerami.

Domeny

Domena to wizytówka każdej strony internetowej. Jest niezbędna do zaprezentowania w sieci swoich produktów i usług. Jesteśmy partnerem NASK.

Hosting współdzielony

Hosting współdzielony jest idealnym rozwiązaniem dla małych stron internetowych ze średnim ruchem na stronie. Jest to najprostszy i zarazem najlepszy produkt.

Wsparcie 24/7

Administrowanie serwerów skupia w sobie wysokiej jakości wsparcie. Nie musisz się więc martwić o sprawy techniczne związane z administracją serwera.

Czym są domeny?

Jest to nazwa, która występuje w globalnym systemie nazw (DNS). Jest ona wykorzystywana w Internecie do znalezenia Twojego serwera.

Domenę internetową możemy rozdzielić na dwie części – nazwę główną oraz rozszerzenie (końcówkę). W przypadku nazwy głównej, możemy użyć na przykład nazwy firmy lub organizacji, bądź też nazwę działalności, którą wykonujemy.

Rozszerzenie, które stanowi drugą część domeny, jest ustalone przez Ciebie. Każde z państw ma swoje własne, odpowiednio przypisane rozszerzenie domeny np. Polska -.pl, Wielka Brytania -.uk, Stany Zjednoczone -.us itp. Wśród domen, możemy wyróżnić również, np. domeny regionalne (.krakow.pl), oraz globalne:.com,.net.

Dla przykładu możemy przedstawić naszą stronę internetową: domenę datahosting.pl. Składa się on z dwóch wyrazów, które są rozdzielone kropkami: datahosting – nazwa organizacji,.pl to rozszerzenie polskie.

Domeny mogą zawierać litery, liczby, znak ’-’. Z drugiej strony nie ma możliwości odróżniania wielkich i małych liter.

Dobra domena to ważny element Twojego biznesu! Dzięki dobrej oraz krótkiej domenie prowadzącej do naszej witryny internetowej, zyskamy częstszy powrót użytkowników pod nasz adres. Dobrze dobrana domena, działa jak magnes również na nowych klientów. Poszukują oni słów kojarzących się na przykład z naszą działalnością, w popularnych wyszukiwarkach internetowych, takich jak google, bing i inne. Twoja domena jest niezwykle istotnym elementem budowania marki oraz prestiżu, szczególnie podczas procesu tworzenia naszego przedsiębiorstwa. Dobra domena to bez wątpienia doskonała inwestycja dla każdej firmy. Odpowiednio dobrana domena, może skierować dziennie nawet tysiące potencjalnych klientów na konkretne witryny internetowe.

Wszystko to odbywa się bez generowania dodatkowych kosztów, ponieważ będą to wejścia bezpośrednie. Posiadając domenę najbardziej chwytliwą, łatwą do zapamiętania, zyskujesz przewagę nad konkurencją.

Dobrze dobrana domena, jest bardzo ważnym aspektem, budowy prestiżu Twojej marki.

Krótko brzmiąca nazwa
Wybierając domenę, należy skupić się na tym, aby nie była ona zbyt długa, dzięki temu jest dużo łatwiejsza do zapamiętania. Użytkownicy łatwiej zapamiętają Twój adres, nie będzie mowy o pomyłkach czy błędnym wyszukiwaniu. Krótka domena nadaje się do celów reklamowych oraz sprawia wrażenie profesjonalizmu w Twoim biznesie.


Nazwa domeny musi być trafna
Nazwa domeny musi być trafna, nie może zostać wybrana przypadkowo. Musi się ona odnosić do działalności Twojej firmy, stowarzyszenia czy fundacji. Trafna nazwa domeny poprawa skuteczność pozycjonowania, co pozwoli na szybsze wyszukiwanie Twojej witryny. Jeśli chcesz, aby Twoja marka była lepiej rozpoznawana w sieci, dobierz roztropnie słowa kluczowe, kojarzące się z Twoją działalnością, które wykorzystasz do wybrania swojej domeny!

Jak najprościej!
Nazwa domeny, musi być zarówno krótka jak również prosta do wymówienia oraz zapamiętania. Nie może to być zlepek liter jak np.: jcxfsdg.pl, gdyż takie domeny wyglądają nieprofesjonalnie oraz ciężko je przekazać werbalnie.

Tematycznie
Pamiętaj, że adres Twojej strony to również wizytówka Twojej firmy. Nie możesz reklamować swojej strony, poprzez domenę wykorzystując słowa, hasła, tematykę zupełnie inną od tego, czym zajmuje się przedsiębiorstwo, stowarzyszenie czy fundacja. Warto stosować w domenie słowa, które nawiązują do marki.

Jakie rozszerzenie powinno być wybrane
Wszystko zależy od zakresu działalności i publiki, do których musi odnosić się strona. Jeśli zależy nam tylko i wyłącznie na odbiorcach z Polski, w zupełności wystarczy nam domena z rozszerzeniem.pl. Z drugiej strony, jeśli chcielibyśmy podkreślić charakter globalny, możemy zastosować tutaj rozszerzenie na przykład.com. Całość tego zabiegu, dobrze wpływa na odbiór Twojej witryny, a adres staje się bardziej okazały oraz profesjonalny.

Twoja domena jest poprawna i skuteczna!
Stosując wszystkie opisane przez nas wcześniej wskazówki, masz pewność, że Twoja domena jest skuteczna i efektywna. Jest to niezwykle ważny krok podczas rozpoczynania działalności swojego biznesu w internecie.